Skip to main content

Gdzie stosujemy matowe folie dekoracyjne?

Nasze doświadczenie i wiedza pozyskana przez 16 lat pracy z foliami,  przekonuje do stwierdzenia, że gładkie przezroczyste szyby, to coś pospolitego. Aby przeszklenia były widoczne i przyciągały wzrok, dobrym sposobem na ich ożywienie jest zastosowanie matowych folii dekoracyjnych. Częściowa przezierność,  to jedna z właściwości folii dekoracyjnych, która znakomicie sprawdza się w wycinaniu.  Można zaprojektować dowolny, wymarzony wzór, napis, logo które w dalszej kolejności jest wycinane na ploterze.

Dowolność wzoru powoduje, że może powstać pomysł ażurowego wzoru, który może być nawiązaniem do identyfikacji wizualnej konkretnej firmy.

Aby uatrakcyjnić powierzchnie szklane, folię przed wycięciem  można także zadrukować w dowolnym kolorze.

Najczęściej spotykaną folią we wnętrzach jest folia matowa/dekoracyjna, która  przypomina piaskowane szkło. Często widzimy ją na szybach nowoczesnych biur, gabinetów lekarskich, urzędów. Coraz częściej folie dekoracyjne/matujące stosuje się w pomieszczeniach mieszkalnych. Montowane są na drzwiach, oknach, balustradach balkonowych, tarasach. Tam gdzie jest bliskość ulicy folie matujące znakomicie sprawdzają się aby zapewnić intymność mieszkańcom.

Folia matowa przepuszcza słońce, co powoduje że w pomieszczeniu nie jest ciemno. Jest najlepszym rozwiązaniem w sytuacjach kiedy chcemy być wyłączeni spod  ciekawego wzroku osoby po drugiej stronie szyby.

Często występuje dylemat, jaki wybrać wzór oklejenia powierzchni szklanej?

Najczęściej wybierany jest wzór klasyczny, proste pasy w kompozycjach: pionowych, poziomych, ukośnych.  Im szerszy pas to mniejsza przezierność . Główny cel takich aranżacji to przysłonięcie widoku, ale jednocześnie taka aranżacja pełni funkcję dekoracyjną.

Miejsca publiczne takie jak gabinety lekarskie, kosmetyczne, witryny, okna elewacyjne, sklepy i inne lokale usługowe powinny zapewnić swoim klientom i pracownikom maksimum komfortu.  Duże powierzchnie witryn sklepowych, okien to ciekawy aspekt architektury jednak zdecydowanie nie zasłaniają  tego co jest wewnątrz pomieszczeń.

Przezierność szkła sprawia, że zastosowanie tego materiału umożliwia lepsze doświetlenie pomieszczeń, dodając im przy tym optycznej przestronności i lekkości. Przekłada się to na lepsze samopoczucie osób korzystających z danego pomieszczenia, a w przypadku biur – na koncentrację i efektywność pracowników. Aby zapewnić maksimum komfortu klientom i pracownikom rozwiązanie tego problemu, to folie dekoracyjne.

W przypadku takich miejsc jak szpitale, gabinety lekarskie, urzędy folie dekoracyjne/matujące  montuje się najczęściej na wysokości do 2 m. wysokości szyby, co pozwala zasłonić miejsca które znajdują się na wysokości wzroku. Nieoklejona górna  część pozwala na bezproblemowe dotarcie światła dziennego do wnętrza pomieszczenia.

Folie  na powierzchniach szklanych spełniają nie tylko funkcje zasłony ale również są nośnikiem informacji dotyczących:  firmy, miejsca, działalności. Przy tym charakterze oklejania,  wybierane są różne kolory folii. Bardzo często stosuje się połączenie różnych kolorów, które przedstawiają np. logo firmy, a dodatkowo nakleja się folię matującą aby zmniejszyć przezierność danego szkła.

Brak komentarzy!

Kategorie

Archiwa