Folie dekoracyjne i matujące wykorzystywane są do wyklejania szyb w nowoczesnych biurach, gabinetach, witrynach sklepowych, urzędach, mieszkaniach, na balkonach z szklaną balustradą i wszędzie tam gdzie chcemy zabezpieczyć ludzi przed wejściem w szybę oraz uzyskać ciekawy, estetyczny i dekoracyjny wygląd szyby oraz zapewnić sobie lub pracownikom poczucie prywatności i komfort pracy.
Na foliach tych mamy możliwość zrobienia dowolnego logotypu lub wzoru graficznego przy użyciu plotera tnącego co daje bardzo ciekawe efekty dekoracyjne.

Folie dekoracyjne dzielą się na:

  • Translucentne – folie przepuszczające światło ale ograniczające możliwość widzenia przez szybę. Do folii tych należą wszystkie folie tzw. matujące (dające efekt szkła piaskowanego, mrożonego). Folie te mogą być również w dużej gamie kolorów.
  • Transparentne – folie przepuszczające światło i umożliwiające widzenie przez szybę lecz zmieniające jego fakturę i/lub kolor. Folie te najczęściej używamy do zmiany koloru szkła bezbarwnego i dają efekt szkła witrażowego.

Różnorodność folii, co do faktury jak i koloru umożliwia uzyskanie bardzo ciekawych efektów wizualnych i estetycznych i umożliwia realizowanie skomplikowanych projektów dekoracyjnych. Możliwość druku na foliach matujących daje również ogromne możliwości uzyskania ciekawego efektu wizualnego na oklejonej szybie.